Ana sayfa Haberler

Su kalitesi ve yüzme havuzu ekipmanlarının günlük bakımı?

Sertifika
iyi kalite Yüzme Havuzu Kartuş Filtresi satış için
Müşteri yorumları
Sevgili qeenly, iyi işin için teşekkürler. sen iyi bir tedarikçisin. çok dikkatli, çok kibar ve çalışkansınız. Sizinle uzun vadeli çalışmak istiyor.

—— Dan Clark

Pompa iyi çalışıyor ve havuz suyunu sorunsuz şekilde filtreliyor. Bu dayanıklı bir üründür. Muhtemelen yıllarca sürecek ... tedarikçi için teşekkürler.

—— Terence Ong

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler

Su kalitesi ve yüzme havuzu ekipmanlarının günlük bakımı?

Su kalitesi ve yüzme havuzu ekipmanlarının günlük bakımı?
Herkes yüzme havuzu teçhizatının nasıl korunacağından endişe duyuyor mu?

Bugün, herkesin ilgilendiği konular hakkında konuşmak için çift havuzlu bir ekipmanımız var. Havuzun su kalitesi günlük bakım ile çok şey var. Bakım su kalitesi bakımı ve ekipman bakımı ve bakımını içerir. Bugün, havuz ekipmanları bir sonraki havuz suyu arıtma ekipmanı ile paylaşılmaktadır.

1. Yüzme havuzu temizliği

Ana tahliye üzerindeki vana tahliyesini açın. Yüzme Havuzu Ekipmanları Havuz suyu boşaltıldıktan sonra ana tahliye vanasındaki vanayı kapatın. Su besleme borusundaki vana suyu beslemesini açın. Havuz suyu seviyesi en sığ havuz tabanından daha yüksek olduğunda, su besleme borusundaki vanayı kapatın. Havuzun duvarlarını, havuzun tabanını ve oluğu temizleyin (oksalik asit gibi seyreltik asit ile temizlenebilir). Ana tahliye borusundaki valfi açın ve kanalizasyonu havuzun altındaki ana tahliyeden havuzdan boşaltın ve belediye tahliyesine boşaltın.

2. Saç fırçası temizleme

Temizlik koşulları: Sirkülasyon suyu pompası süreksiz bir durumda. Yüzme Havuzu Ekipmanları Geri akışı önlemek için vanayı pompadan önce ve sonra kapatın. Saç kurutma makinesini açın ve ağ kovasını çıkarın ve temizleyin. Ağ kovasını tekrar saç kurutma makinesine yerleştirin ve su geçirmez lastik halkayı temizleyin / takın. Kollektör kolektörden önce ve sonra açın. Saç kurutma makinesi haftada bir kez temizlenir.

3. Havuz döngüsü temizleme işlemi

Temizlik koşulları: Sirkülasyon suyu pompası süreksiz bir durumda. Emme borusunu ve elastik boruyu suya bağlayın. Sirkülasyon pompasını açın ve emme kafasını kiri emmek için itmek için elastik boruyu kullanın.

Dikkatli olun: emme yeterli değilse, ana tahliye borusundaki vana uygun şekilde kapatılabilir ve emme gücü artar. Pompa dolaşırken, emme kuvveti büyüktür ve temizleme portu açılamaz. Temizleme işlemi sırasında, üçgen uçlar havanın solumasını önlemek ve pompa için tehlike arz etmek için her zaman su yüzeyinden çıkamaz.

4. Kum tankı

Başlatma koşulları: Sirkülasyon suyu pompası süreksiz bir durumda ve dönüş borusu geçit valfi ve geri tepme tahliye borusunun geçit vanaları açık. Kum kutusundaki çoklu valfleri “BACKWASH” ters yıkamasına ayarlayın. Su pompasının ana devre güç beslemesini açın, su pompasını 3-5 dakika açın ve yıkama sırasında şeffaf şişedeki suyun temiz olup olmadığını kontrol edin. Temizledikten sonra pompayı kapatın. Kum tankındaki çoklu vanaları "FİLTRE" normal filtreye ayarlayın.

Dikkatli olun: Pompa çalışırken, kum tankındaki çoklu vanaları değiştirmeyin.

5. Pompa gövdesi

Pompa gövdesinde hasar olmamasını, isim levhasının sağlam olduğunu, yüzme havuzu ekipmanındaki su akış yönünün açık ve net olduğunu ve görünümünün düzenli olduğunu kontrol edin. Taban vidalarını sıkın ve pas önleme işlemi uygulayın. Etkin haddeleme, sıkışma yok. Çalışma alanında dakikliği koruyun.

6. Motor

Görünüm düzenli, isim plakası açık, parçalar sabitlenmiş ve yüzme havuzu ekipmanları topraklanmış. Kabuk pas çıkarılır ve pas önleyici boya ile fırçalanır. Tel bağlantı parçasını motor terminal kutusundan sökün ve motor sargısının fazı ve fazı ile toprak ile toprak arasındaki toprak arasındaki yalıtım direncini 500V megohmmetre ile 0,5MΩ'den az olmayacak şekilde ölçün. Motor bağlantı kutusundaki üç fazlı kablo ve bağlantı parçası sağlam ve sıkı olmalı, ısı ve renk değişikliği belirtileri olmamalıdır ve işaret açıktır. Çalışma alanında dakikliği koruyun.

7. Deneme işlemi

Ana güç kaynağını kapatın ve güç göstergesinin normal olup olmadığını kontrol edin. Motor milini elle döndürün ve rulo etkin olmalıdır. Pompa yönünün doğru olup olmadığını belirlemek için el kumandası yapın, yanlışsa düzeltilmesi gerekir. Pompa çalışması stabil olmalı, belirgin bir titreşim ve anormal ses olmamalıdır, basınç göstergesi normaldir, akım dengesizdir,% 20'den azdır ve kontrol kabininin elektrikli cihazlarının sesleri kötü değildir. Bakımın kaydını tutun.

Pub Zaman : 2019-03-27 17:50:54 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Sichuan Great Technology Co., Ltd.

İlgili kişi: Ms. qeenly zeng

Tel: 86-13658050402

Faks: 86-28-62605087

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)